top of page

Mé zkušenosti s Transfery


S těmito doplňky pracuji již 8 měsíců. Za toto období se staly nezbytným léčivým doplňkem v obou mých ordinacích.

Vzhledem k rychlejšímu metabolismu zvířat, je výsledek účinku léků u akutních onemocnění či poranění prakticky okamžitý. Výrazně urychlí hojení ran, doba hojení ran je až o 70% rychlejší oproti použití pouze konvenční léčby. Příkladem mohou být kousná poranění, osiny v meziprstí, proleženiny apod. Majitelé se sami udivovali, že se nesetkali s tak rychlým hojením ran a následně se o léky zajímali…

Již jste si mohli přečíst příspěvek o pejskovi jménem Kelly. Pacientů s podobnou diagnózou jsem měla během tohoto období několik, obvykle při konvenční terapii byla 80% úmrtnost, při nasazení transfer factorů se úmrtnost snížila na 20%.

Snad nejvíce mě lék překvapil u kočky s infekční peritonitidou – tzv.FIP, kočka se k nám dostala ve velmi špatném stavu, již kašlala a měla problémy s dýcháním. Sonograficky byla zjištěna tekutina v dutině břišní a v perikardu. Po nasazení léků v kombinaci s depotním kortikoidem se její stav upravil, kočka je nejen celkově lepší, již dobře dýchá, nekašle, ale zmenšilo se jí i břicho a začala normálně jíst.

Dalšími indikacemi s dobrými výsledky je použití léků u alergických stavů – zmírní se pruritus, zažívací potíže.

Stále mě překvapuje kolik je indikací k použití transfer factorů, defakto stále se učím s lékem pracovat, za toto období jsem již zjistila optimální dávkování léků, při různých onemocněních. Majitelé, přestože léčba transfer factory není levná, volí raději variantu právě s použitím léků, ve výsledku, vzhledem k rychlé rekonvalescenci je nakonec léčba podstatně levnější. Za dobu používání jsem výrazně snížila používání antibiotik právě na úkor transfer factorů, které nejsou pro zvíře nijak zatěžující ani škodlivé.

MVDr.Ivana Svobodová

veterinární ordinace Čelákovice a Pečky

#4life #Zviře

Oblíbené publikace
Poslední publikace
Archiv
Vyhledávání podle tagů
Zatím žádné štítky
Sociální sítě
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page